Obhliadnutie sa po 1. dni na ME B-divízie chlapcov U-18

„Očakávania všetkých pred prvým zápasom boli veľké…hráči sa nevedeli dočkať začiatku, bolo cítiť v ovzduší aj náznak miernej nervozity, ktorá vyplývala z pocitu zodpovednosti, že sme na ME!…Hovorí sa, že vstup do turnaja je veľmi dôležitý a tak sa tento fakt chlapcom zdôrazňoval pred zápasom, navyše sme hrali posledný zápas dňa a predchádzajúce zápasy ukázali, že o výsledku rozhodli väčšinou prvé štvrtiny, vstup do zápasu. Rozcvička prebehla fajn a zdalo sa, že náš „represtroj“ sa začína dostávať do správnej teploty. Prišiel úvodný rozkok, naše prvé nepremenené pozície, prvé doskoky súpera a zrazu bolo 0:9. Následoval náš time out, kde tréner Kurilla vysvetlil hráčom zmenu systému, prišlo vhodné prestriedanie, prvý kôš, prvá získaná lopta a už to išlo. Hráčom na lavičke sme museli „dotankovať“ vieru vo vlastné sily, nabudiť ich a hlavne uvoľniť ten krč, v ktorom sa nachádzali. Myslím, že sa nám to podarilo a hoci sme prehrávali o 14bodov, nik nepochyboval o tom, že to zvrátime, čo sa nám do polčasu nielen podarilo, ale navyše sme išli do vedenia o 10b. V polčasovej prestávke sme chlapcov ukľudnili, tréner našiel optimálnu zostavu, určil dobrú taktiku a išli sme do 2. polčasu s tým, že náskok ešte zvýšime. Tento zámer sa nám podarilo napĺňať napriek tomu, že super zmenil taktiku a museli sme sa vysporiadať s nepríjemnou zónovou obranou. Náš náskok narástol až na 17bodov a zdalo sa, že zápas sa bude len „dohrávať“, že super sa zlomí. Je škoda, že hráči začali brániť výsledok a super vycítil šancu, až dotiahol 2min. pred koncom na rozdiel 9b. Opäť sa vkradla neistota do našich radov, ale víťazstvo sme si nenechali vziať. Radosť bola veľká, únava tiež. Rýchly strečing, presun na hotel večera a posteľ. Emócie boli veľké, spánok prichádzal ťažko.“

Čo rozhodlo v zápase so Švajčiarskom:

1. vhodný koučing a striedanie hráčov trénerom Kurillom,
  2. striedanie Maťa Matejčíka, v dobrom pobláznil chlapcov v obrane,
  3. strelecký a herný koncert Borisa Bojanovského, /34b/
  4. skvelá pasáž Dávida Flašku / 4 trojky v priebehu 5min./
  5. výborná obranná činnosť a eliminovanie najlepšieho superovho hráča Kubom Petrášom,
  6. viera celého tímu, že zvrátime nepriaznivý výsledok,
  7. taktická a herná disciplína celého tímu.

„Dnes nás čaká nepríjemné Švédsko a cítim, že tento zápas veľa napovie o postupujúcich zo skupiny… zachovajte nám priazeň, priatelia“