Vyhľadávanie   Ikona Facebook
Čo majú títo úspešní športovci spoločné?
Vedia, že tréning mentálnych zručností posúva ich výkonosť.

Ivana Jalčová

Narodila som sa 25. októbra 1983. Basketbalu sa venujem od piateho ročníka základnej školy. Pôsobila som zatiaľ iba v Košiciach, v ženských tímoch Cassovia Košice (tri roky) a neskôr v súčasných Dobrých anjeloch (9 rokov).

imgjalcova
Majsterkou Slovenska som sa stala osem krát. Od roku 1999 som tiež súčasťou reprezentácie. Začala som u kadetiek a postupne som pokračovala k ženám. Zúčastnila som sa Majstrovstiev Európy v mládežnických kategóriách a raz už aj za ženy. Veríme však, že sa nám to podarí aj v tomto roku.

Momentálne študujem na trénerstvo – bastketbal na Prešovskej univerzite. Popri športe sa venujem hlavne rodine, čítaniu a zvieratám, mám dvoch psov. Ale tiež veľmi rada šoférujem a relaxujem pri dobrom filme.

S mentálnym tréningom mám zatiaľ iba krátku skúsenosť, ale veľmi sa mi to pozdáva. A aj za ten krátky čas mám pocit, že mi to pomáha. Situácie, ktoré som predtým myslím riešila nevhodne, dnes riešim inak. A pomáha mi to v športe aj v živote. Snažím sa myslieť pozitívne, nezaoberať sa chybami a prešlými vecami. Beriem realitu takú, aká je. Pred očami mám suverénne správanie zahraničných hráčok z USA, s ktorými som sa počas kariéry stretla. Oni mali to „koučovanie“ v krvi, od narodenia, častokrát si ani zo stratenej lopty nerobili ťažkú hlavu. Dívali sa dopredu. Preto si myslím, že je dôležité, aby sa aj u nás s takouto výchovou začínalo od skorého veku.

Diskusia k článku

Žiadny komentár.
Názov príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
Citáciu urobte predsadením > pred každý riadok citovaného textu (napr. z iného príspevku).
Antispam: 1 + 2 =